A22RW-3MGT220
5S-A22RW-3MGT220
A22RW-3MGT220
SWITCH SELECT 3POS DPST-NO 10A
| Type: | Standard |
| Circuit: | DPST-NO |
| Number of Positions: | 3 |
| Switch Function: | On-Off-Off |
| Current Rating: | Off-Off-On |
| Voltage Rating - AC: | 10A (AC) |
| Voltage Rating - DC: | 120V |
| Illumination: | - |
| Illumination Type: | Illuminated |
| Color: | LED |
| Illumination Voltage (Nominal): | Green |
| Mounting Type: | 220 VAC |
| Termination Style: | Panel Mount |
| Panel Cutout Dimensions: | Screw Terminal |
| Ingress Protection: | Circular - 22.30mm Dia |