A22RW-3AY24A11
5S-A22RW-3AY24A11
A22RW-3AY24A11
SWITCH SELECT 3POS DPST 10A 120V
| Type: | Standard |
| Circuit: | DPST (1-NO |
| Number of Positions: | 1-NC) |
| Switch Function: | 3 |
| Current Rating: | Mom-Off-Mom |
| Voltage Rating - AC: | Mom-On-Mom |
| Voltage Rating - DC: | 10A (AC) |
| Illumination: | 120V |
| Illumination Type: | - |
| Color: | Illuminated |
| Illumination Voltage (Nominal): | LED |
| Mounting Type: | Yellow |
| Termination Style: | 24 VAC/DC |
| Panel Cutout Dimensions: | Panel Mount |
| Ingress Protection: | Screw Terminal |
| Features: | Circular - 22.30mm Dia |