A22RW-2MA12A02
5S-A22RW-2MA12A02
A22RW-2MA12A02
SWITCH SELECT 2POS DPST-NC 10A
| Type: | Standard |
| Circuit: | DPST-NC |
| Number of Positions: | 2 |
| Switch Function: | On-Off |
| Current Rating: | 10A (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 120V |
| Illumination Type: | LED |
| Color: | Blue |
| Illumination Voltage (Nominal): | 12 VAC/DC |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 22.30mm Dia |