RTAP33S03M25NS
5S-RTAP33S03M25NS
RTAP33S03M25NS
SWITCH ROTARY 3POS 150MA 60V
Product Description
| Series: | RTA |
| Number of Positions: | 3 |
| Index Stops: | Fixed |
| Number of Decks: | 1 |
| Number of Poles per Deck: | 3 |
| Circuit per Deck: | 3P3T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 150mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 60V |
| Voltage Rating - DC: | 60V |
| Actuator Type: | Round (6mm Dia) |
| Actuator Length: | Slotted |
| Angle of Throw: | 25.00mm |