MC12S6NCGD
5S-MC12S6NCGD
MC12S6NCGD
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Contact Timing:Non-Shorting (BBM)
Current Rating:250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:28V
Actuator Type:Round (3.17mm Dia)
Actuator Length:Slotted
Angle of Throw:13.59mm