MC12S1NCQD
5S-MC12S1NCQD
MC12S1NCQD
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 125V
Contact Timing:Non-Shorting (BBM)
Current Rating:250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:28V
Actuator Type:Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:10.16mm