MA10S1NZGF
5S-MA10S1NZGF
MA10S1NZGF
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
Product Description
Series:M
Number of Positions:10
Index Stops:Fixed
Number of Decks:1
Number of Poles per Deck:1
Circuit per Deck:SP10T
Contact Timing:Non-Shorting (BBM)
Current Rating:250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:28V
Actuator Type:Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:10.16mm