MA10L2NCQD
5S-MA10L2NCQD
MA10L2NCQD
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
Product Description
| Series: | M |
| Number of Positions: | 10 |
| Index Stops: | Fixed |
| Number of Decks: | 1 |
| Number of Poles per Deck: | 1 |
| Circuit per Deck: | SP10T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 250mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | 28V |