KC52B30.001NPF
5S-KC52B30.001NPF
KC52B30.001NPF
SWITCH ROTARY 12POS 350MA 125V
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Round (6mm Dia) |
| Actuator Length: | 30.00mm |