KC51A9.501NPF
5S-KC51A9.501NPF
KC51A9.501NPF
SWITCH ROTARY 11POS 350MA 125V
Product Description
| Series: | KC |
| Number of Positions: | 11 |
| Number of Poles per Deck: | 1 |
| Circuit per Deck: | SP11T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flatted (6.35mm Dia) |
| Actuator Length: | 9.50mm |