KC43B30.001NPS
5S-KC43B30.001NPS
KC43B30.001NPS
SWITCH ROTARY 3POS 350MA 125V
| Circuit per Deck: | 4P3T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Round (6mm Dia) |
| Actuator Length: | 30.00mm |