Home All Products Switches Rotary SwitchesE-Switch KC34A9.501NLS
KC34A9.501NLS
5S-KC34A9.501NLS
KC34A9.501NLS
SWITCH ROTARY 4POS 350MA 125V
Number of Positions:4
Index Stops:Fixed
Contact Timing:Non-Shorting (BBM)
Current Rating:350mA (AC)
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:9.50mm
Angle of Throw:30??????
Contact Material:Copper Alloy
Contact Finish:Silver
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Solder Lug
Features:-
Other:18.50mm,,,