KC26A30.001NPF
5S-KC26A30.001NPF
KC26A30.001NPF
SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
| Circuit per Deck: | DP6T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flatted (6.35mm Dia) |
| Actuator Length: | 30.00mm |