KC26A30.001NLS
5S-KC26A30.001NLS
KC26A30.001NLS
SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
| Circuit per Deck: | DP6T |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flatted (6.35mm Dia) |
| Actuator Length: | 30.00mm |
| Angle of Throw: | 30?????? |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Silver |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Features: | - |
| Other: | 18.50mm,,, |