KC17A13.001NPS
5S-KC17A13.001NPS
KC17A13.001NPS
SWITCH ROTARY 7POS 350MA 125V
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 350mA (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flatted (6.35mm Dia) |
| Actuator Length: | 13.00mm |