08A36-02-1-10N-C-ND
5S-08A36-02-1-10N-C-ND
08A36-02-1-10N-C-ND
| Index Stops: | 10 |
| Number of Decks: | Continuous |
| Number of Poles per Deck: | 2 |
| Current Rating: | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC: | 250mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - DC: | 115V |
| Actuator Type: | 28V |
| Actuator Length: | Flatted (3.17mm Dia) |
| Angle of Throw: | 9.53mm |
| Features: | Solder Lug |
| Other: | -,31.19mm,, |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)