05002-10N
5S-05002-10N
05002-10N
SWITCH ROTARY SPDT 10PS NONSHORT
Product Description
| Series: | 5000 |
| Number of Positions: | - |
| Index Stops: | - |
| Number of Decks: | - |
| Number of Poles per Deck: | - |
| Circuit per Deck: | - |
| Contact Timing: | - |
| Current Rating: | - |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | - |
| Actuator Length: | - |
| Angle of Throw: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Mounting Type: | - |
| Termination Style: | - |
| Features: | - |
| Other: | -,,, |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)