RA12131185
5S-RA12131185
RA12131185
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RA1
Circuit:Active
Switch Function:SPST
Current Rating:On-Off
Voltage Rating - AC:10A (AC)
Voltage Rating - DC:125V
Actuator Type:-
Color - Actuator/Cap:Concave (Curved)
Actuator Marking:Black
Illumination Type:Rectangle on End
Color:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Snap-In
Ingress Protection:Solder Lug
Features:-
Panel Cutout Dimensions:-
Other:Rectangular - 19.40mm x 13.10mm,,,