RA1113112R
5S-RA1113112R
RA1113112R
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RA1 |
| Circuit: | Active |
| Switch Function: | SPST |
| Current Rating: | On-Off |
| Voltage Rating - AC: | 10A (AC) |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Actuator Type: | - |
| Color - Actuator/Cap: | Concave (Curved) |
| Actuator Marking: | Black |
| Illumination Type: | O I |
| Color: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Snap-In |
| Ingress Protection: | Quick Connect - 0.187 (4.7mm) |
| Features: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Other: | Rectangular - 19.40mm x 13.10mm,,, |