Home All Products Switches Rocker SwitchesNKK Switches M2T13TXW30-GC
M2T13TXW30-GC
5S-M2T13TXW30-GC
M2T13TXW30-GC
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:M2
Circuit:SPDT
Switch Function:On-Off-On
Current Rating:6A (AC)
Voltage Rating - AC:3A (DC)
Voltage Rating - DC:125V
Actuator Type:30V