7211J25ZQE2
5S-7211J25ZQE2
7211J25ZQE2
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 7000 |
| Circuit: | SP3T |
| Switch Function: | On-On-On |
| Current Rating: | 5A (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 120V |
| Voltage Rating - DC: | 28V |
| Actuator Type: | Paddle |
| Color - Actuator/Cap: | Black |
| Actuator Marking: | No Marking |
| Illumination Type: | - |
| Color: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | Panel Mount |
| Mounting Type: | Snap-In |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Jumper needed to achieve triple throw |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 20.32mm x 12.70mm |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell