7205J15Z3BE2
5S-7205J15Z3BE2
7205J15Z3BE2
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:7000
Circuit:DPDT
Switch Function:Mom-Off-Mom
Current Rating:0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:20V
Voltage Rating - DC:20V
Actuator Type:Concave (Standard V)
Color - Actuator/Cap:Black
Actuator Marking:No Marking
Illumination Type:-
Color:-
Illumination Voltage (Nominal):Panel Mount
Mounting Type:Snap-In
Termination Style:Quick Connect - 0.062 (1.5mm)
Ingress Protection:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 20.32mm x 12.70mm
Other:,,,
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell