YB15WCKW01-28-BB
5S-YB15WCKW01-28-BB
YB15WCKW01-28-BB
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | YB |
| Type: | Standard |
| Type: | Illuminated |
| Switch Function: | SPDT |
| Current Rating: | On-Mom |
| Voltage Rating - AC: | 3A (AC/DC) |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Actuator Type: | 30V |
| Color - Actuator/Cap: | Round |
| Illumination Type: | Button |
| Color: | White (White Filter/Diffuser) |
| Illumination Voltage (Nominal): | Incandescent |
| Mounting Type: | White |
| Termination Style: | 28 VAC |
| Ingress Protection: | Panel Mount |
| Features: | Front |
| Panel Cutout Dimensions: | Solder |
| Other: | Quick Connect - 0.110 (2.8mm),IP65 - Dust Tight,Water Resistant,Epoxy Sealed Terminals |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805