Home All Products Switches Pushbutton SwitchesNKK Switches MB2065SS2W30-CC
MB2065SS2W30-CC
5S-MB2065SS2W30-CC
MB2065SS2W30-CC
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:MB2000
Type:Standard
Type:SPDT
Switch Function:On-On
Current Rating:6A (AC)
Voltage Rating - AC:3A (DC)
Voltage Rating - DC:125V
Actuator Type:30V