Home All Products Switches Pushbutton SwitchesNKK Switches M2B15BA5W30-BC
M2B15BA5W30-BC
5S-M2B15BA5W30-BC
M2B15BA5W30-BC
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:M2
Type:Standard
Type:SPDT
Switch Function:On-Mom
Current Rating:1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - DC:30V