A3PJ-90A11-24ER
5S-A3PJ-90A11-24ER
A3PJ-90A11-24ER
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
| Switch Function: | SPDT |
| Current Rating: | On-Mom |
| Voltage Rating - AC: | 5A (AC) |
| Voltage Rating - DC: | 4A (DC) |
| Actuator Type: | 125V |
| Color - Actuator/Cap: | 30V |
| Illumination Type: | Rectangular |
| Color: | Button |
| Illumination Voltage (Nominal): | Red |
| Mounting Type: | LED |
| Termination Style: | Red |
| Ingress Protection: | 24 VDC |
| Features: | Panel Mount |
| Panel Cutout Dimensions: | Snap-In |
| Other: | Solder,Quick Connect - 0.110 (2.8mm),IP40,- |