679-1001-ND
5S-679-1001-ND
679-1001-ND
APEM Inc.
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Bulk |
| Type: | Active |
| Type: | Standard |
| Switch Function: | SPST-NO |
| Current Rating: | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC: | 0.4VA (AC/DC) |
| Voltage Rating - DC: | 20V |
| Actuator Type: | 20V |
| Color - Actuator/Cap: | Round |
| Illumination Type: | Plunger |
| Color: | Black |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Mounting Type: | - |
| Termination Style: | Panel Mount |
| Ingress Protection: | Rear |
| Features: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Other: | Overtravel,Circular - 6.35mm Dia,, |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)