37F1-BB2-AC1
5S-37F1-BB2-AC1
37F1-BB2-AC1
SWITCH KEYPAD 16 KEY 2A 24V
Product Description
| Series: | 37F |
| Switch Type: | Piezo |
| Number of Keys: | 16 |
| Matrix (Columns x Rows): | 4 x 4 |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Legend Type: | Fixed |
| Key Type: | Metal |
| Output Type: | Matrix |
| Legend: | Telephone Format |
| Legend Color: | A ~ D |
| Key Color: | Black |
| Mounting Type: | Silver |
| Termination Style: | Panel Mount |
| Panel Cutout Dimensions: | Front |
| Operating Temperature: | Cable with Connector |
| Ingress Protection: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | -40??????C ~ 85??????C |
| Contact Rating @ Voltage: | IP68 - Dust Tight |
| Features: | Waterproof |
| Other: | -,2A @ 24VAC/DC |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)