Y2001U2R803NBE
5S-Y2001U2R803NBE
Y2001U2R803NBE
SWITCH KEYLK 3POS DP3T 0.4VA 20V
Product Description
| Series: | Y |
| Circuit: | DP3T |
| Number of Positions: | 3 |
| Switch Function: | On-On-On |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Current Rating: | 0.4VA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 20V |
| Voltage Rating - DC: | 20V |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Key Removable Positions: | 1 and 3 |
| Angle of Throw: | 45?????? |
| Contact Material: | Copper |
| Contact Finish: | Gold |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.30mm Dia |
| Other: | Epoxy Sealed Terminals,,, |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805