SK12ADW01-007
5S-SK12ADW01-007
SK12ADW01-007
SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Product Description
| Series: | SK |
| Circuit: | SPDT |
| Number of Positions: | 2 |
| Switch Function: | On-On |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 3A (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Key Removable Positions: | All |
| Angle of Throw: | 90?????? |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Contact Finish: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 12.00mm Dia |