KO118A125
5S-KO118A125
KO118A125
SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 4A 125V
Product Description
| Series: | KO |
| Circuit: | SPDT |
| Number of Positions: | 2 |
| Switch Function: | On-On |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Current Rating: | 4A (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Key Removable Positions: | All |
| Angle of Throw: | 90?????? |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | Silver |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.00mm Dia |