Home All Products Switches Keylock SwitchesOmron Automation and Safety A22TK-2RL-02-K10
A22TK-2RL-02-K10
5S-A22TK-2RL-02-K10
A22TK-2RL-02-K10
SWITCH KEYLCK 2POS DPST 10A 110V
Product Description
Series:A22TK
Circuit:DPST-NC
Number of Positions:2
Switch Function:On-Off
Contact Timing:Not Specified
Current Rating:10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:110V
Voltage Rating - DC:24V
Actuator Type:Tubular Key
Key Removable Positions:Right
Angle of Throw:90??????
Termination Style:Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:Circular - 22.30mm Dia