Home All Products Switches Keylock SwitchesOmron Automation and Safety A22TK-2LR-11-K10
A22TK-2LR-11-K10
5S-A22TK-2LR-11-K10
A22TK-2LR-11-K10
SWITCH KEYLCK 2POS DPST 10A 110V
Product Description
Series:A22TK
Circuit:DPST (1-NO
Number of Positions:1-NC)
Switch Function:2
Contact Timing:On-Off
Current Rating:Off-On
Voltage Rating - AC:Not Specified
Voltage Rating - DC:10A (AC/DC)
Actuator Type:110V
Key Removable Positions:24V
Angle of Throw:Tubular Key
Contact Material:Left
Contact Finish:90??????
Mounting Type:-
Termination Style:-
Panel Cutout Dimensions:Panel Mount
Other:Circular - 22.30mm Dia,IP65,,