Home All Products Switches Keylock SwitchesOmron Automation and Safety A22K-3AC-10
A22K-3AC-10
5S-A22K-3AC-10
A22K-3AC-10
SWITCH KEYLCK 3POS SPST 10A 110V
Product Description
Series:A22K
Circuit:SPST-NO
Number of Positions:3
Switch Function:-
Contact Timing:Not Specified
Current Rating:10A (AC)
Voltage Rating - AC:110V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Flat Key
Key Removable Positions:Center
Angle of Throw:45??????
Termination Style:Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:Circular - 22.30mm Dia