Home All Products Switches Keylock SwitchesOmron Automation and Safety A22K-2AL-10
A22K-2AL-10
5S-A22K-2AL-10
A22K-2AL-10
SWITCH KEYLCK 2POS SPST 10A 110V
Product Description
Series:A22K
Circuit:SPST-NO
Number of Positions:2
Switch Function:Off-Mom
Contact Timing:Not Specified
Current Rating:10A (AC)
Voltage Rating - AC:110V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Flat Key
Key Removable Positions:Left
Angle of Throw:90??????
Contact Material:-
Contact Finish:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:Circular - 22.30mm Dia