71J30-03-5-02N
5S-71J30-03-5-02N
71J30-03-5-02N
SWITCH KEY 2POS 5PDT 250MA 115V
Product Description
| Series: | 71J |
| Circuit: | 5PDT |
| Number of Positions: | 2 |
| Switch Function: | On-On |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Current Rating: | 250mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 115V |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Key Removable Positions: | 1 and 180?????? |
| Angle of Throw: | 30?????? |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| Contact Finish: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.05mm Dia |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell