Home All Products Switches Keylock SwitchesGrayhill Inc. 58J9P36-01-1-10S-F
58J9P36-01-1-10S-F
5S-58J9P36-01-1-10S-F
58J9P36-01-1-10S-F
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
Switch Function:-
Contact Timing:Shorting (MBB)
Current Rating:200mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:115V
Voltage Rating - DC:30V
Actuator Type:Flat Key
Key Removable Positions:1 and 180??????
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:PC Pin
Panel Cutout Dimensions:Circular - 19.05mm Dia
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut