58J9P36-01-1-10S-C
5S-58J9P36-01-1-10S-C
58J9P36-01-1-10S-C
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
Product Description
| Series: | 58 |
| Circuit: | SP10T |
| Number of Positions: | 10 |
| Switch Function: | - |
| Contact Timing: | Shorting (MBB) |
| Current Rating: | 200mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 115V |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Key Removable Positions: | 1 and 180?????? |
| Angle of Throw: | 36?????? |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | Gold Alloy |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | PC Pin |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.05mm Dia |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut