58J8A36-01-1-10S-C
5S-58J8A36-01-1-10S-C
58J8A36-01-1-10S-C
SW KEY 10POS SP10T 200MA 115V
| Switch Function: | - |
| Contact Timing: | Shorting (MBB) |
| Current Rating: | 200mA (AC/DC) |
| Voltage Rating - AC: | 115V |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 19.05mm Dia |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut