RTE1010N24
5S-RTE1010N24
RTE1010N24
SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 30V
Product Description
| Series: | Tube |
| Series: | RTE |
| Circuit: | BCD Complement |
| Number of Positions: | 10 |
| Current Rating: | 100mA |
| Voltage Rating: | 30VDC |
| Height Above Board: | Gold |
| Mounting Type: | 0.167 (4.25mm) |
| Termination Style: | Through Hole |
| Pitch: | PC Pin |
| Washable: | 0.100 (2.54mm) |