RTE1000V24
5S-RTE1000V24
RTE1000V24
SW ROTARY DIP BCD COMP 100MA 30V
Product Description
Series:Bulk
Series:RTE
Circuit:BCD Complement
Number of Positions:10
Current Rating:100mA
Voltage Rating:30VDC
Actuator Type:Rotary for Tool
Actuator Level:Flush
Contact Material:Recessed
Contact Finish:Bronze
Height Above Board:Gold
Mounting Type:0.335 (8.50mm)
Termination Style:Through Hole
Pitch:Right Angle
Washable:PC Pin
Features:0.100 (2.54mm)