PT65127L254
5S-PT65127L254
PT65127L254
SW ROTARY DIP OCT COMP 150MA 24V
| Series: | PT65 |
| Circuit: | Octal Complement |
| Number of Positions: | 8 |
| Current Rating: | 150mA |
| Voltage Rating: | 24VDC |
| Height Above Board: | Gold |
| Mounting Type: | 0.394 (10.00mm) |
| Washable: | PC Pin |
| Features: | 0.100 (2.54mm) |