Home All Products Switches DIP SwitchesNKK Switches FR01FR10H
FR01FR10H
5S-FR01FR10H
FR01FR10H
SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V
Product Description
Series:Bulk
Series:FR01
Circuit:BCD
Number of Positions:10
Current Rating:100mA
Voltage Rating:5VDC
Height Above Board:Gold
Mounting Type:0.394 (10.00mm)
Washable:PC Pin
Features:0.100 (2.54mm)