FR01FR10H-06XL
5S-FR01FR10H-06XL
FR01FR10H-06XL
SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 5V
Product Description
| Series: | Bulk |
| Series: | FR01 |
| Circuit: | BCD |
| Number of Positions: | 10 |
| Current Rating: | 100mA |
| Voltage Rating: | 5VDC |
| Height Above Board: | Gold |
| Mounting Type: | 0.394 (10.00mm) |
| Washable: | PC Pin |
| Features: | 0.100 (2.54mm) |