Home All Products Switches DIP SwitchesGrayhill Inc. 90GB10SLT
90GB10SLT
5S-90GB10SLT
90GB10SLT
SWITCH SLIDE DIP SPST 10MA 30V
Number of Positions:10
Current Rating:10mA
Voltage Rating:30VDC
Height Above Board:Gold
Mounting Type:0.195 (4.95mm)
Termination Style:Through Hole
Pitch:PC Pin
Washable:0.100 (2.54mm)
Features:Full
Other:Yes,Position Identification Line,Tape Seal,
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut