Thermistors - PTCMurata Electronics North America PTGLCSAR0R2M1B51B0
PTGLCSAR0R2M1B51B0
5S-PTGLCSAR0R2M1B51B0
PTGLCSAR0R2M1B51B0
THERMISTOR PTC 0.2 OHM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Posistor? |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 0.2 |
| Resistance Tolerance: | ??????20% |
| Operating Temperature: | -30??????C ~ 85??????C |
| Power - Max: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Disc |
| Supplier Device Package: | 11.5mm Dia x 3.5mm W |