PTGL07BD470N3B51A0
5S-PTGL07BD470N3B51A0
PTGL07BD470N3B51A0
THERMISTOR PTC 47 OHM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Posistor?
Resistance in Ohms @ 25??????C:47
Resistance Tolerance:??????30%
Operating Temperature:-30??????C ~ 85??????C
Power - Max:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc
Supplier Device Package:7.3mm Dia x 3.5mm W