PTFT0805L1001JW
5S-PTFT0805L1001JW
PTFT0805L1001JW
THERMISTOR PTC 1K OHM 5% 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PTFT
Resistance in Ohms @ 25??????C:1k
Resistance Tolerance:??????5%
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Power - Max:100mW