Thermistors - PTCMurata Electronics North America PTFL04BB471Q2N34B0
PTFL04BB471Q2N34B0
5S-PTFL04BB471Q2N34B0
PTFL04BB471Q2N34B0
THERMISTOR PTC 16V 470 OHM 120C
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Posistor? |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 470 |
| Resistance Tolerance: | - |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Power - Max: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Disc |
| Supplier Device Package: | 5.0mm Dia x 4.0mm W |