B59300M1170A70
5S-B59300M1170A70
B59300M1170A70
THERMISTOR PTC 300OHM 170DEG TRI
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B59300 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 300 |
| Resistance Tolerance: | - |
| Operating Temperature: | 90??????C ~ 160??????C |
- JST
- Connector Header Through Hole 2 position 0.079" (2.00mm)